Vimperská dechovka hrála soutěžně hned první den večer. "Již po odehrání zazněly velké obdivy a pochvalné řeči od všech porotců, kteří byli opravdovými odborníky. "V porotě byli bývalý šéfdirigent Hudby hradní stráže a Policie ČR Miroslav Hanzal, dirigentka symfonických orchestrů a pedagožka Pražské konzervatoře Miriam Němcová a dirigent a ředitel ze Slovenska Milan Kolena," vyjmenoval porotce ředitel vimperské Základní umělecké školy Pavel Vališ. V sobotu všichni účastníci společně zahráli a zazpívali skladbu Iubilate pod vedením skvělého českého dirigenta Jana Kučery a následovalo individuální představování. "Náš orchestr samozřejmě zahrál skladbu Škoda lásky, kterou všichni zúčastnění poznali, a i díky tomu sklidili úspěch," řekl Pavel Vališ s tím, že dalšími účastníky festivalu byly sbory, soubory a orchestry z USA, Norska, Anglie, Irska, Turecka, Srbska, Lotyšska, Německa a ČR.

Prachatický klarinetový soubor v obsazení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Vít Neužil a Petra Sovová přivezl z Prahy Zlaté pásmo.
Prachatické klarinety byly v Praze zlaté, zahrají i doma

Odpoledne stáli vimperští muzikanti v čele průvodu historickým centrem Prahy z Ovocného trhu na Staroměstké náměstí a potom se zúčastnili závěrečného ceremoniálu. "Náš orchestr porotu tak nadchnul, že jsme si jako jediní odvezli z Prahy hned tři ceny," říká pyšně ředitel vimperské ZUŠ. V kategorii dechových orchestru ten Vimperský přivezl Zlaté pásmo, tubista Cyril Fürst dostal cenu za vynikající sólový výkon a kapelník a dirigent Dechového orchestru ZUŠ Vimperk Petr Staněk obdržel cenu za vynikající a dlouhodobou práci s mládeží.