Tehdy vedení města zkonstatovalo, že zahájení stavby může začít zhruba do dvou let. Vytvořit projekt totiž trvalo o něco déle než je obvyklé, protože stavbu nového objektu stavitel koordinoval se zástupci společnosti ČSAD autobusy, která plánuje rekonstrukci celého areálu autobusového nádraží. Tehdy vedení města nevědělo, kdy ČSAD Autobusy s rekonstrukcí začne. Od samého začátku bylo ale jasné, e nová stavba Busák i opravené autobusové nádraží budou vedle sebe ladit. „Oba projekty jsou samostatné, ale zároveň provázané a jednotliví investoři mohou začít s úpravou lokality samostatně,“ vysvětlila starostka s tím, že město v tomto případě vystupovalo jako mediátor projektu.

Busák 22. Studie, která ukazuje, jak bude vypadat lokalita autobusové nádraží ve Vimperku v roce 2022.
Nový vimperský Busák se začne stavět do dvou let

Pár týdnů už je ale jasné, že ČSAD Autobusy se do renovace vimperského nádraží letos pustí. Projekt zahrnuje úpravu plochy autobusového nádraží i nástupišť, která budou zastřešená. Chybět nesmí ani moderní technologie včetně bezbariérového přístupu. Z informací finančního ředitele ČSAD Autobusy České Budějovice, a. s. Karla Coufala vyplývá, že opravovat se bude asi dva roky. Předpokládané zahájení oprav má společnost naplánované na červen letošního roku. Modernizace autobusového nádraží vyjde na zhruba 34,5 milionu korun a sedmdesát procent sumy by měla zaplatit evropská dotace. V těchto dnech se připravuje výběrové řízení na dodavatele oprav a modernizace.

O modernizaci Autobusového nádraží ve Vimperku se mluvilo už v roce 2011. Teprve v letošním roce se snad začne budova i kompletní areál autobusového nádraží „oblékat“ do nového a moderního kabátu. Ve Vimperku tak budou mít nové a moderní obě nádraží. To vlakové Správa železnic znovu otevřela před dvěma lety.