„To potřebujeme jednak k tomu, abychom získali na rekonstrukce stavební povolení, ale jsou důležité i pro případné žádosti o dotace, které bychom chtěli získat,“ objasnil vedoucí odboru investic a údržby vimperské radnice Michal Janče.
Podle jeho slov je v nejhorším stavu povrch v Nerudově ulici, současným požadavkům nevyhovují ale ani zbylé dvě jmenované ulice.
Odhadem by rekonstrukce tří ulic měla vyjít na patnáct až osmnáct milionů korun. „Právě proto se budeme snažit získat případnou dotaci,“ říká Michal Janče.
Zda město stihne ulice opravit ještě letos, není rozhodně jisté. „Letos se to možná nepodaří, ale budeme se snažit, aby byly hotové v co nejbližší možné době. K užívání zatím samozřejmě komunikace v ulicích jsou, ale jejich stav rozhodně není dobrý,“ hodnotí vedoucí odboru.

Zmíněné tři ulice nejsou ovšem jediné, do kterých se chce město pustit. O ulici Nad Stadionem se ve Vimperku mluví již delší dobu, projektová dokumentace by měla být připravena i na části ulic Svornosti a Pivovarská.
„Rekonstrukci bude v budoucnu potřebovat ale i ulice Zlatá Stezka a další komunikace ve městě,“ poznamenal Michal Janče.
Město bude ale muset opravovat místní komunikace postupně. Náklady na rekonstrukce ulic by jednorázově z městské pokladny zaplatit nemohlo, variantou jsou i žádosti o dotace.