S finanční podporou mohou počítat také sportovní oddíly, které se o sportovní vyžití dětí a mládeže starají ve Vimperku. Zástupci sportovní komise si totiž ještě před koncem loňského roku vybojovali o čtyři sta tisíc korun vyšší příspěvek pro sportovní oddíly, než bylo navrhováno v rozpočtu pro letošní rok.


Návrh totiž původně počítal jen se dvěma sty tisíci korunami. S tím ale zásadně nesouhlasil zastupitel Luboš Drenčeni. „Přitom za posledních sedm let rozdělovala sportovní komise částku přibližně osm set tisíc korun. Navíc dosud město peníze na sport dávalo z výtěžku z hracích automatů, a to nově nebude jisté," uvedl Luboš Drenčeni důvody, proč po zastupitelstvu sportovní komise požaduje záruku, že příspěvky pro sportovní oddíly budou ve výši osmi set tisíc korun.


Podle starosty Bohumila Petráška ale příspěvek v takové výši rozdělovala sportovní komise naposledy před třemi roky, v uplynulých dvou letech byl příspěvek sportovním oddílům vždy o dvě stě tisíc korun nižší. Navíc nesouhlasil ani s tím, že by vždy bylo zaručeno, že na sport bude každoročně určena stejně vysoká částka z hazardu. Z výtěžku z hracích automatů se totiž peníze používaly na sport, kulturu a veřejnou zeleň. „Počítáme i pro rok 2013 s tím, že rozpočet sportovní komise bude navýšen," ubezpečoval Petrášek, nicméně připomněl, že příspěvky bude sportovní komise rozdělovat stejně nejdříve na přelomu května a června. „Do té doby budou sportovní komisi prostředky navýšeny buď z příjmu, který bude navýšen z daňových příjmů, popřípadě z rezervy města. Ale v minulosti dostala na začátku roku sportovní komise vždy dvě stě tisíc, byť výsledná skutečnost byla vždy jiná," dodal starosta.


Po další argumentaci z obou stran nakonec zastupitelé rozhodli, že sportovní komise bude moci do 30. dubna počítat s částkou šesti set tisíc korun, přičemž se nemusí jednat o částku konečnou. Záležet bude i na vývoji daňových příjmů a příjmech od státu za odvody z loterií a výherních terminálů a jiných herních přístrojů. „Jen bych upozornil, že příspěvek pro sportovní komisi je určen na určitou sportovní oblast. Ale další prostředky přiděluje rada města pro sportovce z prostředků, které má k dispozici, na soustředění, závody či reprezentaci a to jsou také prostředky do sporu a ne zrovna malé," řekl závěrem Bohumil Petrášek.


Svým způsobem do sportu ve Vimperku putuje také příspěvek zhruba šest set tisíc korun, které pro letošek získal SKI Klub Šumava na údržbu areálu Vodník.