Potvrdila to starostka Vimperka Jaroslava Martanová s tím, že vedení města už projektovou dokumentaci připomínkovalo. Za zhruba měsíc by tak město mělo mít stavbu povolenou. „ Hned na to bude následovat vyhotovení prováděcího projektu tak, abychom mohli vybrat dodavatelskou firmu,“ upřesnila.

Lídrem společného projektu je partnerské město Vimperka na druhé straně hranice, Freyung. Tam mají připraven projekt na stavbu nové rozhledny. „Na konci září můžeme podat žádost o dotační peníze,“ upřesnil místostarosta Zdeněk Kuncl. Až v březnu příští rok ale padne rozhodnutí, zda se naše projekty líbí. „Podle mého názoru můžeme firmu vybrat už letos na podzim a stavbu podmínit získáním dotace,“ uvedl místostarosta.

Populaci vzácného mlže v Teplé Vltavě zvyšují chovatelé uměle. Letos do řeky vypustili tisíc kusů.
VIDEO: Perlorodky dostaly nový domov v Teplé Vltavě

S rekonstrukci Pivovarských teras před několika lety přišla Barbora Samková při návrhu participativního rozpočtu. Stačilo prostor prořezat a vyčistit a zjistilo se, že má obrovský potenciál stát se odpočinkovým místem pro při konání trhů či akcí navíc s jedinečným výhledem na vimperský zámek.

V souvislosti s krizí ve stavebnictví vimperská starostka Jaroslava Martanová věří, že cena za rekonstrukci nebude vyšší než odhadovaných pětadvacet milionů korun, z nichž by tři čtvrtě měla zaplatit právě dotace. „Máme výhodu, že nepotřebujeme stavební materiál,“ doplnila. Pokud se příští rok začne s rekonstrukcí, do roka budou terasy nové a u Freyungu bude stát nová rozhledna.