Zastupitelé při té příležitosti kritizovali, že nemají informace z radnice a místostarosta s nimi nekomunikuje a neodpovídá na jejich otázky. To, že místostarosta Jiří Cais dostatečně nekomunikuje, zopakoval už poněkolikáté Jan Koller (KSČM), který vzpomněl, že nereagoval na jeho dopis, který mu údajně zhruba před půl rokem zaslal.

Pondělnímu odvolání místostarosty Vimperku Jiřího Caise předcházela dlouhodobá opakovaná kritka i pokusy opozice o jeho odvolání, ať už přímo, či nepřímo. věnovali jsme se jim v těchto článcích:

3. KVĚTNA 2016: Místostarosta Jiří Cais ustál pokus o odvolání

15. ZÁŘÍ 2015: Jiří Cais ustál pokus o hlasování o vyslovení důvěry

4. KVĚTNA 2015: "Prosazování věcí bude složité," myslí si místostarosta

4. KVĚTNA 2015: Židli Jiřímu Caisovi zachránil jeden nemocný zastupitel

Právě v tu chvíli odvolání místostarosty Jiřího Caise navrhla zastupitelka Iveta Preslová (Jihočeši 2012). Jako důvod uvedla nekompetentnost. Zastupitelé si dali na pár minut pauzu, ale nikdo z nich o možném odvolání nediskutoval. Následně bez emocí a dalších komentářů devět lidí zvedlo ruku pro odvolání. Asi i oni sami byli překvapení, že napotřetí (naposledy o jeho odvolání zastupitelé hlasovali v květnu 2016, a před tím ještě v září 2015) odvolání vyšlo.


Opozice nenavrhla jméno, nového místostarostu dnes Vimperští rozhodně volit nebudou. Zastupitelé pokračují v programu jednání.


Pro odvolání hlasovalo devět zastupitelů. Byli to: Tomáš Koška, Lukáš Sýs (ANO), Zdeněk Kutil, Iveta Preslová, Pavel Dvořák (jihočeši ), Jan Koller (KSČM), Petr Bednarčík, Karel Střeleček (ČSSD) a Šárka Janásková (VPM). Zdrželi se Jiří Cais (ODS) a Bohumil Petrášek (VPM).


Více informací připravujeme do středečního (1. března) vydání Prachatického deníku. Další případné novinky z dnešního jednání se dozvíte jako první na www.prachaticky.denik.cz.