Poslední republikový titul přivezly holky pod vedením Dagmar a Alžběty Rückerových, v letos v květnu z Náchoda. „Nespíme na vavřínech, pilně se připravujeme, abychom byly nejlepší,“ říká Alžběta Rückerová. Mistrovství světa ale pro ně není neznámou. Tituly mají z dvou let předchozích. Letos se soutěží na konci srpna v Praze. A konkurence bude obrovská. „Víme, že povinné prvky splní všichni, a tak my sázíme hlavně na synchronizaci. Celý tým musí být jako jeden,“ upřesnila.

Program na letošní léto mají vimperské mažoretky více než jasný. Poslední víkend v srpnu je čeká mistrovství svět a v Praze a ony chtějí být nejlepší. Deset dní před soutěží tak budou trénovat denně a během prázdnin při každé volné chvilce. „Také pro rodiče mažoretek to znamená omezení, protože musejí přizpůsobit termíny dovolené, abychom měli natrénováno,“ popisuje jejich vedoucí Alžběta Rückerová.

K dokonalosti musejí dovést nejen pohybovou techniku, ale také práci s jednotlivými nástroji. Před soutěží využijí nejen hřiště a tělocvičnu základní školy, ale také zrcadlový sál. „Naše vystoupení musí být razantní, sympatické a dokonalé, abychom měli šanci v obrovské konkurenci uspět,“ uzavřela.