Hřiště ve vimperské Mírové ulici bylo zhruba patnáct let staré. Proto se podle slov místostarosty města Zdeňka Kuncla vedení rozhodlo pro jeho rekonstrukci. O kompletní rekonstrukci se postarala Společnost Gartensta plus. Hřiště stojí na pryžovém povrchu, který je plný barev. „Moderní hrací prvky jsou již na svém místě a hřiště tak může dělat radost dětem,“ řekl místostarosta.

S investicemi do modernizace hřišť pro děti Vimperští v příštím roce počítají nejen přímo ve městě, ale také v osadách. Zdeněk Kuncl upřesnil, že veden města potřebuje podporu zastupitelů. „Pokud naše plány zastupitelé podpoří, chceme pokračovat na dalších místech, třeba na Homolce, kde žádné hřiště není,“ uvedl místostarosta s tím, že pro opravu hřiště v Mírové ulici se vedení Vimperka rozhodlo z důvodu nevyhovujících revizních zpráv pro hřiště, které musí město pravidelně obnovovat. „To původní hřiště v Mírové bychom museli uzavřít, proto jsme zvolili jeho rekonstrukci,“ doplnil Zdeněk Kuncl.

Pumptrackový areál prý ve Vimperku chybí. Město ho chce postavit pod mostem u řeky Volyňky. Ilustrační foto.
Vimperští chystají moderní park pro cyklisty

Další z míst, kde by mohl být nový herní prostor je lokalita K. Weisse, která právě prochází celkovou revitalizací. Vypracovaná studie počítá s využitím prostoru mezi paneláky a i tam může vzniknout prostor pro hraní. „Zvolený povrch hřiště v Mírové ulici je moderní a nutnost jeho údržby je minimální. Chceme pokračovat v tímto směrem,“ doplnil místostarosta.

Maminky a hlavně děti si nové hřiště v Mírové ulici pochvalují. Poukazují ale na fakt, že laviček v jeho okolí je málo. Chybí jim také stín. I to chce město vyřešit. „U dalších lokalit, které v současné chvíli řešíme, jsou navrženy i plachty tvořící stín,“ doplnil Zdeněk Kuncl. Laviček by podle lidí mohlo být víc. „Uvidíme, budeme o tom diskutovat,“ zakončil vimperský místostarosta.