Linku cyklobusu zřídilo před začátkem letošních prázdnin město Vimperk. Podle Martiny Křížové, vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Vimperk, byl projekt úspěšný, a proto se doba jeho trvání prodloužila až do konce září.

Za celou dobu cyklobusy najezdily více než dvanáct tisíc kilometrů. „Letošní ročník jsme brali jako pilotní a chystali jsme ho na poslední chvíli, takže nás výsledek mile překvapil," uvedla Martina Křížová. Speciální cyklobusy mezi Vimperkem a Kvildou pravidelně jezdily od července jako forma alternativní dopravy pro turisty, kteří v letních měsících Šumavu navštěvují. Martina Křížová proto doplnila, že v příštím roce by cyklobusy mohly jezdit i do více míst než letos. „Na projekt bychom rádi navázali a jednáme s dalšími obcemi na prodloužení tras," vysvětlila.

Projekt cyklobusů není jedinou letošní novinkou, kterou město Vimperk pro cyklisty a návštěvníky Vimperka přichystalo. „Před několika dny jsme dokončili instalaci kolostavů a nabíjecích stanic pro elektrokola. Jedna z nich je na náměstí u informačního centra a druhá u hotelu Zlatá hvězda. Na příští rok připravujeme nové značení cyklotrasy, která vede z Vimperka na Nové Hutě a z Vimperka na Zadov. Trasy povedou mimo hlavní komunikace a budou tak bezpečnější a atraktivnější,“ popsala vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu novinky pro cyklisty. Na své si ale přijdou i návštěvníci Vimperka, kteří na kole nejezdí. „V příštím roce je v plánu otevření zvonice na náměstí pro veřejnost. Dále připravujeme proznačení nové vyhlídkové turistické trasy okolo Vimperka. Největší turistickou událostí následující sezóny bude otevření části Státního zámku Vimperk, který prochází rozsáhlou rekonstrukcí,“ uzavřela Martina Křížová.

Lenka Pechoušková, odbor školství, kultury a cestovního ruchu MěÚ Vimperk