Šest mandátů z potřebných devíti a již v minulosti navázané koalice by jí měly bez problémů stačit k tomu, aby Starostové a Nezávislí stáli v čele města. „Začínáme jednání, chceme jednat se všemi. Nepředpokládám, že tentokrát budeme mít jen křehkou koalici,“ uvedla včera. Úspěch, který ve volbách zaznamenali, překvapil i ji samotnou. „Tolik mandátů jsme nečekali,“ přiznala a dodala: „Mám opravdu radost.“

Druzí v pořadí, se třemi mandáty, skončili Vimperáci s podporou KDU-ČSL. Do zastupitelstva se dostal mimo jiné i třetí nasazený Zdeněk Kuncl, vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu ve Vimperku. V jeho případě by šlo o střet zájmů. Nemůže být zároveň vedoucí a zastupitel. „O tom, jak dál, se budu rozhodovat až po jednáních,“ řekl včera.

O jeden mandát méně, než v předchozích volbách, tedy dva, získali ve Vimperku Jihočeši. Ti byli do této doby vládnoucí stranou ve Vimperku. V zastupitelstvu neusedne ani stávající starosta Pavel Dvořák. „S výsledkem spokojený nejsem, lhal bych, kdybych tvrdil opak,“ přiznal Zdeněk Kutil, radní a lídr strany.