Přestože stále není jisté, kdy se Vimperáci vykoupou v nových bazénech, jednu jistotu mají. Město neuspělo se žádostí o dotaci a zastupitelé tak budou muset v brzké době rozhodnout, co se současným areálem bude dál.

Podle místostarostky Jaroslavy Martanové uvažuje nyní vedení radnice o žádost Krajské hygienické stanice, aby byl provoz letního areálu umožněn opět i v letošním roce. Výsledek je ovšem už nyní hodně nejistý.


Zastupitelé dostali před koncem loňského roku za domácí úkol zamyslet se nad řešením ve chvíli, kdy město se žádostí o dotaci neuspěje. A to se právě stalo. Před pondělním jednáním zastupitelů jeden z obyvatel města dosti jasně naznačil, že dotovat každý rok provoz areálu tím, že se za sezonu dopustí voda z vodovodního řadu za zhruba čtyři sta tisíc korun, je mrhání veřejnými prostředky.


Jak už v minulosti opakovaně z úst představitelů města zaznělo, tahle situace se nedá vyřešit jednoduchou opravou. „Rozvody jsou přímo pod bazénovými vanami a jejich oprava by znamenala, že musíme bazény prakticky zničit. A nebylo jasné, co dál," uvedl starosta Bohumil Petrášek.


Jenomže tak jako tak, rozhodnutí bude muset padnout v dohledné době. „Při všem, co nyní víme, bych byla pro najít takovou variantu, která by město stála co nejméně peněz a zůstal by to venkovní areál. A pro letošní rok areál prostě zavřít," připustila místostarostka Martanová.