Jen několik dní zbývá do chvíle, kdy se alespoň částečně otevře návštěvníkům vimperský zámek. Ten se momentálně připravuje na svou zásadní rekonstrukci, která potrvá až do roku 2020.

Otevírací doba:
V červenci a v srpnu od úterka do neděle v čase od 10 do 16 hodin.
V září pouze o víkendech od 10 do 16 hodin.
Poslední prohlídka začíná vždy v 16 hodin.

I přesto se kastelán Pavel Brož rozhodl, že ještě v letošním roce část prohlídkových tras zpřístupní. Souběžně tak probíhá příprava na stavební úpravy a na zahájení tak, aby návštěvníci mohli prohlídkovou trasu projít bezpečně. „Otevřeme jen od července do září a pouze prohlídkový okruh Dolní zámek,“ uvedl k plánům kastelán. Zbytek areálu zámku zůstane z bezpečnostních důvodů uzavřen, vstup do zámku je tak možný jen s průvodcem při prohlídkové trase. I tady se ale musejí návštěvníci připravit na některá omezení, bez nichž by nebylo vůbec možné prohlídkovou trasu otevřít.

Mimo jiné vstupné na prohlídce vybere průvodce těsně před jejím začátkem a pouze v hotovosti. Stejně tak budou k dispozici jen mobilní toalety.


Primárně se podle slov kastelána zaměstnanci zámku připravují na zahájení rekonstrukce, například na vyklízecí práce a stěhování depozitáře.