Právě do interiéru budovy se přesunuly také nové toalety. Náměstek pro provoz infrastruktury Jaroslav Hůrka z oblastního ředitelství Plzeň na místě připomněl, že vimperská výpravní budova není jediná, kterou správa železnic v letošním roce opravuje. Rekonstrukcí prochází také objekt v Prachaticích a na dalších místech jihu a západu Čech. „Na příští rok pak plánujeme opravy budovy v Černém Kříži nebo v Čimelicích,“ podotkl.

Zdroj: Jana Vandlíčková

Vimperská starostka Jaroslava Martanová řekla, že vedení města Vimperk je za opravenou budovu rádo. „Je to vstupní brána do našeho města pro cestující. Jsem ráda, že se změnilo i okolí nádraží. Všechno může být parádní a pak stačí jedna louže a veškerý dojem je pryč,“ dodala. Oprava vimperské výpravní budovy vyšlo Správu železnic na 16,8 milionů korun. Oprava trvala od srpna loňského roku. Budova na šumavské trati Strakonice – Volary pochází z roku 1893 a šlo o první výraznější opravu od její stavby.

Nevšední staročeskou konopickou si v sobotu užili ve Svaté Maří na Prachaticku. Ženy nemohly, a tak zaskočili muži.
Ženy nemohly, tak zaskočili muži. Úrodu oslavili v parukách a dámských krojích

Nové toalety v interiéru budovy nahradily dosavadní hygienické zařízení v samostatně stojícím objektu, který byl zdemolován. Obnovou prošly také rozvody elektřiny, kanalizace a vody. Čekárna a prostor nástupiště pod přístřeškem mají nové lavičky, odpadkové koše, stojan na kola i orientační systém. Opravené jsou také zpevněné plochy v okolí vlakového nádraží. Nové zázemí mají také zaměstnanci Správy železnic ve Vimperku.