Asi největší novinkou jsou nové bezbariérové toalety pro cestující, od kterých už není nutné si půjčovat klíče. Ty jsou nově v režimu dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu. Jsou moderní a platba je možná přes automat na mince i platební kartou.

„Jde o druhou budovu na Šumavě, kterou v letošním roce otevíráme. Zachovali jsme její původní ráz, což cestující určitě ocení stejně jako novou čekárnu,“ uvedl na místě ředitel Oblastního ředitelství Plzeň Radek Makovec. První z opravených budov otevřela Správa železnic před zhruba měsícem ve Vimperku.

Plavení dřeva mohou lidé na Prachaticku vidět během letní sezony na Schwarzenberském plavebním kanálu mnoho let. O zachování staré tradice se stará Hynek Hladík a soubor Libín-S. Setkání u plavení dřeva má vždy stovky návštěvníků.
Plavení dřeva chce na seznam dědictví UNESCO

Opravu ocenil při otevření prachatický místostarosta Jakub Nepustil, který je rád, že se město pyšní opravenou historickou budovou. Jako architekt dokázal ocenit, jak byla budova opravena. Budovu rekonstruovala společnost Edikt. Její obchodní ředitel Tomáš Votava na místě upřesnil, že se opravovala více než rok.

Zdroj: Jana Vandlíčková

„V archivech jsem se dočetl, že dekret na stavbu výpravní budovy budovy a železnice z Číčenic až do Volar byl vydán osmnáct měsíců před otevřením budovy a projetím prvního vlaku. My jsme jsme ji rok opravovali, ovšem přispěli jsme k nové tváři vstupní brány do Šumavy,“ řekl.

Oprava výpravní budovy v Prachaticích vyšla na 19,9 milionu korun a začala loni v červnu.