Původní termín zprovoznění silnice byl naplánovaný až na konec srpna. Dodavatelské firmě se ale podařilo práce uspíšit. Společnost SWIETELSKY stavební budovala obchvat od léta roku 2021. Celá akce vyšla na téměř 250 milionů korun bez DPH.

Po otevření nové silnice zmizela nebezpečná ostrá zatáčka mezi Dolní Lhotou a Lásenicí, která si v posledních letech vyžádala řadu těžkých nehod. Téměř tříkilometrový obchvat má dva pruhy a dvě úrovňové křižovatky, mezi nimi je pak jeden jízdní pruh pro předjíždění ve směru na Jindřichův Hradec. "Doprava bude teď určitě plynulejší a bezpečnější. Nová přeložka přináší výrazné zlepšení směrových a výškových parametrů komunikace 1/34 mezi Stráží nad Nežárkou a Lásenicí a umožní odvedení tranzitní dopravy mimo zástavbu. Součástí stavby je také zhruba 100 metrů dlouhý most i třísetmetrová protihluková stěna," řekl generální ředitel ŘSD Radek Mátl s tím, že na nové silnici i po jejím otevření budou ještě probíhat dokončovací práce a řidiči by proto měli počítat s drobnými omezeními. 

Slavnostní uvedení Jižní tangenty u Českých Budějovic do provozu.
Vlaky a cyklisty oddělila Jižní tangenta od automobilů

O stavbě obchvatu Dolní Lhoty se mluvilo už minimálně 15 let. Bezpečnost místních totiž ohrožovala stále intenzivnější doprava. "Zrovoznění obchvatu má pro nás zásadní význam. Stavba přinese zklidnění provozu pro obyvatele místní části Dolní Lhota a je to pro nás důležité i z hlediska bezpečnosti. V obci totiž žije řada starších lidí, kteří využívají autobusové zastávky po obou stranách současné silnice první třídy a pro některé z nich je složité v silném provozu vozovku bezpečně přejít. Navíc po otevření obchvatu ubyde hlučnost i prašnost," zdůraznil Jiří Krupička, starosta Stráže nad Nežárkou, pod kterou obec spadá. V Dolní Lhotě žije přibližně 120 stálých obyvatel, jezdí sem ale i řada chatařů a chalupářů.

Zdroj: Jana Urbanová

Otevření obchvatu Dolní Lhoty je sice pro řidiče dobrou zprávou, dlouho si ale od dopravních omezení na trase z Třeboně do Jindřichova Hradce neodpočinou. Chystá se totiž další dopravní nepříjemnost. V srpnu začne oprava silnice I/34 na trase Lásenice - Horní Žďár. Na téměř pět kilometrů dlouhém úseku stavební firma vymění asfaltový povrch a opraví utržené kraje vozovky. Během prací zůstane silnice pro řidiče kompletně uzavřená. Objížďka pro vozidla do 7,5 tuny včetně autobusů povede z Lásenice po silnici II/149 na obec Číměř, dále po silnici II/128, která prochází Horní Pěnou směrem na Jiráskovo předměstí v Jindřichově Hradci. Délka objízdné trasy je téměř 20 kilometrů. Uzavírka silnice mezi Lásenicí a Horním Žďárem je naplánovaná od 5. srpna.