„Z osmnácti případů, ke kterým jsme vyjížděli, bylo devět zásahů na Prachaticku, čtyři na Českobudějovicku a tři na Strakonicku. Kromě toho jsme ve Strakonicích zajistili i uvolněné komínové bednění a v Kardašově Řečici uvolněný střešní plech,“ popsala zásahy tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu dosahoval dnes vítr podle Beaufortovy stupnice místy hodnot až mohutné vichřice, jen stupeň pod orkánem. Například v Kocelovicích na Blatensku naměřili hodnotu 92km/h a ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku 91 km/h. Večer a v noci už mají ale nárazy větru částečně slábnout.

V noci na čtvrtek 25. ledna se podle meteorologů ochladí. Čekat můžeme proměnlivou oblačnost. Na horách místy, jinde jen ojediněle přeháňky, v polohách nad 800 m smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se mohou pohybovat mezi 5 až 2 °C. Foukat bude čerstvý západní až severozápadní vítr rychlostí 4 až 9 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (tj. až 70 km/h).

Ve čtvrtek nás během dne čeká proměnlivá oblačnost. Ojediněle slabé přeháňky, zejména na horách, v polohách nad 700 m smíšené nebo sněhové. Odpoledne můžeme očekávat ustávání srážek. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 5 až 8 °C, na horách na 1 až 4 °C.

Foukat bude čerstvý západní až severozápadní vítr o rychlosti 4 až 9 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (tj. až 70 km/h), který bude k večeru od západu slábnout.

Vítr, který podle Beaufortovy stupnice dosahuje rychlosti 70 km/h označujeme jako vítr bouřlivý. Vítr o takové síle láme větve a vzpřímená chůze proti němu je již nemožná.