Hned po srpnovém poryvu větru byli Prachatičáci pro obnovu červeno – žluté stavby. A názor nezměnili. „Já jsem ráda, prostě do toho parku patří, nebylo to bez něj ono," uvedla včera Jaroslava Ondrišová z Prachatic. Lidé by pro nový altán ve Štěpánčině parku také našli využití. „Líbila by se mi myšlenka, že by v altánu mohlo být pěkné pódium pro hudební vystoupení," řekla včera Martina Pivoňková z Prachatic.


Prachatická radnice konečně vybrala firmu, která se postará o rekonstrukci altánu. „První výběrové řízení jsme zrušili. Ceny v něm navržené byly příliš vysoké," zhodnotil před časem prachatický starosta Martin Malý. Vzápětí radní ale vyhlásili výběrové řízení znovu, a to už podle místostarosty Roberta Zemana přineslo kýžený výsledek. „Cena se snížila o zhruba sto tisíc korun oproti prvnímu výběrovému řízení," zhodnotil výsledek místostarosta. I tak ale bude muset město sáhnout do rozpočtu a přidat na opravu z vlastních peněz. Větší část peněz na opravu zaplatí pojišťovna, která za pojistnou událost vyplatila městu přibližně tři sta tisíc korun.


Samotná oprava vyjde podle slov Ivany Jeřábkové, vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy Městského úřadu v Prachaticích, na tři sta čtyřicet devět tisíc korun a rekonstrukci provede Jan Líbal, který městu nabídl nejnižší cenu. „Po uzavření smlouvy o dílo by měl být altán zhotoven do sto dvaceti dnů," upřesnila termín zhotovení prací Ivana Jeřábková s tím, že město počítá s tím, že opravy budou dokončeny letos v červnu. Součástí rekonstrukce je také oprava betonového podstavce.