Platí, že v domě v Budovatelské ulici čp. 1000 a 1001 budou letos vyměněna okna. „Dům je již zateplen a okna přijdou na řadu, jen co to klimatické podmínky dovolí,“ upřesnil jednatel společnosti MSDB Jiří Vejvoda. Ten radním zároveň předložil návrh na zateplení panelového domu s čísly 1008 a 1009. „Právě v tomto případě se ale ještě neví, zda získáme peníze z programu Zelená úsporám. Se zateplením tedy vyčkáváme,“ dodal. Peníze na opravy panelových domů půjdou z vybraného nájemného.


Novinkou v investicích letošního roku je rekonstrukce dvougeneračních bytů, z nichž chce MSDB vytvořit dva byty o rozměrech dva plus jedna a dva plus KK. „Lidé ve městě mají zájem o menší byty. Ty jsme schopni pronajmout vždy hned v prvním kole výběrového řízení. Velké byty nám zůstávají dlouho neobsazené,“ zdůvodnil Jiří Vejvoda. Doplnil, že MSDB chce v nejbližších dnech vypsat výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce. „Podle nabídkové ceny pak rozhodneme, kolik bytů tímto způsobem necháme přestavět. Vytipované máme v této chvíli tři. Jeden z nich ale upravíme zcela jistě,“ upřesnil.


S rekonstrukcí chce správa domů a bytů začít co nejdříve. „Vypadá to, že by se mohlo začít už zjara,“ uzavřel jednatel Vejvoda.