Zdobí denně pět až šest hodin, aby bylo dostatek výrobků k prodeji. "Připravujeme se čtrnáct dní dopředu a stejně máme vždy málo, více už ale udělat nedokážeme," říká jedna z organizátorek výstavy vychovatelka Jana Teringlová. Právě ona a paní učitelka Michaela Ludačková jsou hlavními aktéry tradiční a mezi rodiči velmi oblíbené Velikonoční výstavy ve Vodňance.

"Pracoval každý, kdo měl volnou chvilku, vystřídal se téměř celý učitelský sbor," pochválila své kolegyně zástupkyně ředitelky ZŠ Vodňanská Šárka Grabmüllerová a se smíchem dodala, že také ona přiložila ruku k dílu. "Sice mě nepustili ke zdobení, ale korpusy jsem vyráběla," smála se ve čtvrtek odpoledne, když s Janou Teringlovou a Michaelou Ludačkovou začaly hotové výrobky instalovat do předsálí tělocvičny. Právě tam bude prodejní výstava od dnešních 12.30 hodin přístupná veřejnosti. A otevřeno bude i o víkendu.

Půl hodiny před vernisáží výstavy ale děti z Vodňanky vynesou Moranu. Sraz mají ve 12 před školou a se zimou hodlají skoncovat na mostě v Nádražní ulici. Právě tam hodí za hlasitého zpěvu Moranu do Živného potoka a přivítají jaro.

Tak nezapomeňte, Velikonoce na Vodňance začínají už dnes. Podívejte se na naše video, kde na výstavu zve Šárka Grabmüllerová.