Zvířata si totiž nevybírají, kdy se ocitnou v nouzi. Zvířecí záchranáři tak nepověsili své řemeslo na hřebík. Jejich práce je stejně intenzivní, ale mnohem více stresující. Sezóna mláďat už začíná klepat dveře a zvířecích pacientů ve stanicích rychle přibývá! Velikonoce proto letos poprvé propojíme s potřebnou materiální pomocí stanicím. To vše prostřednictvím akce Velikonoční nadílka na našich FB stránkách Zvíře v nouzi.

Pomoci zmírnit dopady nastávající krize na chod záchranných stanic může každý z nás. Prostřednictvím facebookové Velikonoční nadílky si lze ve speciálním albu vybrat ze široké škály věcí, které ve stanicích nutně potřebují. Zasláním konkrétní částky na sbírkový účet číslo 33 55 33 22/0800 tak lze zajistit potřebné finance na její nákup. Například mláďata savců, jako jsou zajíčci nebo srnčata se neobejdou bez kvalitní náhražky mateřského mléka. „Mléko, se kterým máme ve stanicích nejlepší zkušenost, není vyráběno v Čechách a v důsledku exportu ze zahraničí je jeho cena značně vysoká,“ uvádí s povzdechem Marta Bryndová ze záchranné stanice na Huslíku, které projdou rukama ročně okolo 400 savčích mláďat, převážně zajíčků, srnčat, veverčat či ježčat. Proto jsme i toto mléko do Velikonoční nadílky zařadili.

Za vybrané finance bude zboží zakoupeno a distribuováno do záchranných stanic. Z předávání bude připraven krátký report. Akce je časově omezena od 6. dubna do 19. dubna 2020. Platby lze posílat do konce dubna, ať může pomoc do stanic doputovat co nejdříve. Sezona mláďat už totiž začala.

Zdeňka Nezmeškalová, Český svaz ochránců přírody