V polovině dubna budou Stráženští vědět, jak velký zájem je o pozici ředitele místní základní školy a jak by mohl vypadat směr, kterým se škola bude ubírat.


Stávající ředitelce Kláře Hromkové totiž končí šestiletý mandát a zastupitelé se 
v souladu se zákonem rozhodli, že na tuto pozici vyhlásí výběrové řízení.


„Chtěli bychom změnit koncepci školy, proto jsme podle zákona vyhlásili nový konkurz. To samozřejmě neznamená, že se do řízení nemůže přihlásit i stávající ředitelka," vysvětluje starosta obce Jiří Vacek. Současná koncepce školy podle jeho slov ale není ideální.


Samotná Klára Hromková svoji účast v konkurzu zatím zvažuje. S jakou koncepcí by se do výběrového řízení případně přihlásila, nechtěla dopředu komentovat.


V tuto chvíli si zatím nikdo netroufá odhadovat, kdo by mohl od 1. srpna školu řídit. „Zatím nemáme žádnou přihlášku, ale výběrové řízení je až do 15. dubna. Máme však ohlasy, případní zájemci se 
u nás již informují," říká starosta obce.


„Já osobně bych chtěl, aby další ředitel udržel školu na takové úrovni, jako je dnes. Cílem každého ředitele by mělo být, aby zůstával minimálně stejný počet žáků, ideálně, aby jich přibývalo," říká otec jednoho z žáků Tomáš Vostruha.


Místní základní školu navštěvuje do třinácti dětí.