I když výběr je větší, dvě zásadnější investice se nabízejí u objektu vyklizeného prvního stupně základní školy a u bytového domu vedle základní umělecké školy.
Podle slov místostarosty Roberta Pročky na oba už město má hotovy projekty. „V případě bytového domu jsme v těchto dnech podali podklady pro stavební povolení. Předpokládáme totiž změnu vytápění, a to si vyžádá stavební řízení,“ vysvětlil Pročka. Než dům opustil poslední nájemník, topilo se zde tuhými palivy, která by měly nahradit malé plynové kotle v každém bytě. „Je to i proto, že chceme předejít dohadům kvůli vyúčtování. Každý nájemník tak bude mít přesný přehled,“ uvedla starostka Volar Martina Pospíšilová.
Ta při slavnostním předání nového náměstíčka, v jehož sousedství se dům nachází, přislíbila, že stav domu a navazujících kůlen chce město změnit k lepšímu.
„Projekt počítá také se zbouráním současných kůlen na dřevo a využitím této plochy znovu pro budoucí nájemníky domu. Ti už nebudou muset mít prostor pro uskladnění uhlí, takže je možné využít plochu po úpravě například jako garážová stání,“ uvedl Robert Pročka s tím, že z původních kůlen by nejspíše zůstala jen zadní zeď a garážová stání by tvořila jen lehčí zastřešená konstrukce. O definitivním využití plochy ale rozhodnuto zatím není. Totéž se týká vnitřního detailního vybavení jednotlivých bytových jednotek, kterých by v domě po jeho rekonstrukci mělo být pět až šest. „Jestli do bytů budeme dávat rovnou kuchyňské linky, jestli tu budou sprchové kouty nebo vany, to jsme opravdu ještě neřešili,“ shodují se starostka s místostarostou.
Jistá, nebo lépe řečeno oficiálně známa, není ani cena, za kterou by se rekonstrukce měla uskutečnit. Nicméně vedení radnice připouští, že se bude pohybovat v řádech milionů korun. Ty, stejně jako v případě změny účelu užívání bývalé školy a částky zhruba dvou milionů, ale město nemá letos v rozpočtu.