Žehnání zvonu je naplánováno na neděli 24. listopadu, tak, aby se po instalaci na zvonici mohl poprvé rozeznít společně s rozsvícením vánočního stromu o týden později.
Nicméně ani ve Vimperku samotném nezahálejí a v sobotu se v Šumavském pivovaru, který se nachází jen pár kroků od zvonice za přítomnosti starosty Vimperka Bohumila Petráška, faráře Michala Pulce, kaplana Jaroslava Filipa či majitele šumavského pivovaru ve Vimperku Ivana Hojdara a dalších hostů pustili do vaření speciálně pro tuto příležitost připraveného piva.
„Jde o tmavý Doppelbockem 19°. Silné tmavé pivo plné chuti, příjemné chmelové vůně a temné barvy. Vařeno podle vlastní receptury, spodně kvašené. Pivo je nefiltrované, nepasterizované a nijak nekonzervované," prozradil jakým mokem budou moci vimperští utít nový zvon majitel pivovaru Ivan Hojdar s tím, že vzhledem k době, které si vyžádá jak vaření samotné, tak především zrání piva, bylo potřeba se do práce pustit již nyní. A protože je pivo silné, pořídili si v pivovaru pro jeho čepování menší sklenice.
Pivo, které se začne čepovat hned po požehnání zvonu, a to až do vypití celé várky, bude k dostání a v několika různých lahvích opatřených etiketou s logem zvonu a ochutnat je zájemci mohou například během posezení s harmonikou, které v prostorách šumavského pivovaru ve středu 27. listopadu pořádá vimperské městské kulturní středisko, stejně tak jako koncert pojatý jako poděkování všem, kdo na zvon finančně přispěli. Koncert se koná o den dříve ve vimperském kostele.

Jaroslav Pulkrábek