Na prachatickém Velkém náměstí pod rozsvíceným stromem zazpíváme poosmé (První ročník Česko zpívá koledy se totiž odehrál pouze v krajských městech republiky, pozn. aut.). Prachatičtí se při letošním ročníku mohou těšit na program už od 16.30 hodin. Prachatický deník spojil síly s městem Prachatice a Oblastní kanceláři Jihočeské hospodářské komory a pro nejmenší děti jsou připraveny hry a soutěže.

O vystoupení se postarají Zlatí trubači, sbory ze všech prachatických Základních škol a také maminky s dětmi, které předvedou své taneční kreace. Chybět tradičně nesmí ani vánoční víno, které nabídneme na zahřátí v jednom ze stánků na náměstí.

Na Prachaticku Česko zpívá koledy propojí osmnáct míst. Zpívat se bude ve Vimperku, Volarech, Netolicích, Chlumanech, Chrobolech, Zbytinách, Staších, Husinci, Vitějovicích, Žernovicích, Nebahovech, Nové Peci, Lhenicích, Záblatí, Vlachovo Březí, v Nemocnici Prachatice a v Dubu, kde se sbor sejde na trhu v ZŠ a zpívat budou nejen děti, ale také uživatelé centra STROOM.