Městys v těsné blízkosti
u státní hranice si pro svůj podnikatelský záměr vybrala pražská firma, která nevyužívaný objekt bývalé fary a posléze ubytovny spojů, chce využít k ubytovávání obdobné klientely, jako v hotelu Vltava ve Vimperku. Prachatickému deníku tuto informaci potvrdil starosta Strážného Jiří Vacek.
„Máme tady jeden starší objekt, který je delší dobu nevyužívaný. Majitel k němu koupil někdy na jaře i pozemek a má podnikatelský záměr provozovat zde ubytovnu. Při ústních jednáních vyplynul záměr ubytovny pro sociálně slabé," potvrdil starosta.
„V tuto chvíli s firmou jednáme a zastupitelé na svých pracovních jednáních rozhodli, že objekt odkoupíme. Jednak bychom předešli problémům a jednak si tím do budoucna vyřešíme vlastní ubytovací kapacity. Oproti Vimperku je to u nás složitější 
v tom, že objekt byl v minulosti zkolaudovaný jako ubytovna," doplnil Jiří Vacek a dodává: „Potenciál objektu je veliký, je tam možné ubytovat přes třicet lidí, ale náprava případných škod by pro nás znamenala obrovské komplikace."