Tedy pokud počasí vydrží. Podle starosty Martina Malého by mohly chodníky dostat finální asfalt příští týden i přesto, že se počítalo s dokončením až v polovině prosince. Radní už dostali vyúčtování oprav, a ty vyjdou na 4,5 milionu korun. „Firma Huko, která tam pracuje, už dříve slíbila, že udělá vše pro zkrácení termínu. Doufám, že to počasí nezkazí,“ řekl starosta. Nový bude ještě letos i vodovod a povrch na odstavné ploše za Hubertusem.

Dokončování chodníku ve Slámově ulici v Prachaticích.Zdroj: Deník / Jana Vandlíčková

Bude chybět jen výměna části horkovodu. O tu se postará Tepelné hospodářství Prachatice podle slov jednatele Petra Kolína po skončení topné sezony. „Chodník nezničíme, opravu provedeme podvrtem a v sousedícím travnatém pásu,“ vysvětlil Petr Kolín. Výměna nejstaršího horkovodu ve městě vyšla na zhruba 2 miliony korun.

Nedojde na dotažení chodníku ke hřišti do ulice Primátorská. Tam je patrné, že nový chodník nečekaně v půlce končí a navazuje na ten původní, který je ze zámkové dlažby. „Byl v dobrém stavu, tak ho projektant do opravy nezahrnul, nebyl k tomu důvod,“ odpověděl Jaromír Markytán, šéf investic, na otázku Deníku.