Na přednášce byli i členové z jiných základních organizací, a to z Volar, Vlachova Březí, Čkyně, Strunkovic. Celkem se zúčastnilo 64 členů.


Přestože chov včelstev má v základu všeobecně svá pravidla, tak se účastníci přednášky dozvěděli i další možnosti, které zjednodušují a zkvalitňují chov včelstev, a to v jednotlivých ročních obdobích. V zásadě bylo řečeno: Chceme-li dosahovat vysoké výnosy medu, tak musíme mít nejen kvalitní chovný materiál, ale i kvalitní vybavení pro chov včelstev, od úlů počínaje a pravidelnou léčbou konče.


V současném období provádějí včelaři kontrolu včelstev, jak přezimovaly, někteří prování i léčbu, a to z důvodu výskytu většího počtu jedinců varroy na jednotlivá včelstva. Koncem dubna se začínají nasazovat medníky, doplňují se mezistěny. Samozřejmě, že do naší činnosti promlouvá i počasí. Věřme, že si včelaři odnesli i další zkušenosti, které uplatní při chovu svých včelstev.


Naše základní organizace má ve svém plánu další akce pro zvyšování odbornosti našich členů. V letošním roce mimo jiné plánujeme i zájezd za včelaři na Slovensko.

Vladislav Ženíšek, jednatel ZO ČSV Prachatice