Koncert zahájil Vít Pavlík starosta města, který ještě do listopadu vedl právě Základní uměleckou školu ve Volarech. Přivítal hosty radní, zastupitele a významné osobnosti města. Poděkoval rodičům za to, že dětem umožňují navštěvovat hudební obory a nejen je ve volarské Základní umělecké škole, a za to, že je vedou k hudbě a umění.

Koncert zahájily pěvecké sbory Poupata a Poupátka, které vystoupily několikrát během večera pod uměleckým vedením sbormistryně Dany Koldinské a za doprovodu na klavíru Petry Řezankové. Začalo se Hvězdičkou, přecházelo k Ježíškovi a dál již to byli staří mistři, současníci, koledy a Vánoce. Nádherné tóny jednotlivců na zobcovou flétnu či klarinetového tria, flétnového sexteta, čtyři mladíci pod názvem Silver Brass,dále kvartet saxofonů, po nich kvartet fléten a nechyběl zpěv zpěvaček. A přišel závěr, který již tradičně patří dvěma seskupením, které dokáží strhnout všechny přítomné. Bubenické víření v podání Tamborileros je vždy kouzelné, ojedinělé a velmi zdařile choreograficky zvládnuté. Potlesk nebral konce, a to ještě nebylo vše. Úplný závěr patřil V-Bandu který prošel generační obměnou a je tedy v novém složení i s novým repertoárem. Mladí hudebníci zahráli výborně pěkné doplňky, které k vánočním dnům patří a pěkně zvýraznili téma hudebního večera. Svým vystoupením dali na chvíli zapomenout na předvánoční shon, úklid i televizní sledování.

Závěrečný dlouhotrvající potlesk byl pohlazením pro mladou uměleckou dušičku.Na závěr děti předaly kytičky svým pedagogům základní umělecké školy.

Ladislav Beran