První z nich byla na konci března cukrárna Vanesa, před několika dny pak také Jídelna Pod branou, Prachatičáky označovaná U Pěstů.


Mnozí si nestihli ani všimnout, že jsou provozovny uzavřené. Podle slov Pavla Kopřivy, mluvčího Státní zemědělské a potravinářské inspekce (ČZPI), to bylo z důvodu neakceptovatelných hygienických podmínek v obou provozech. Uzavření potvrdili Prachatickému deníku samotní zaměstnanci Jídelny Pod branou. „Už je všechno v pořádku, jinak by nám nedovolili znovu otevřít," uvedli bez dalších komentářů.


Jejich slova mluvčí ČZPI včera vysvětlil: „Inspektoři, kteří provedou kontrolu a zjistí závažné hygienické nedostatky v provozu, okamžitě ukládají opatření k odstranění nevyhovujícího stavu. Pokud majitelé chtějí provozovnu znovu otevřít, musejí je splnit a následně sami oznámí, že tak učinili. Za jak dlouho to udělají, je na nich." Většinou je to v řádu několika dnů a otevřít nemohou jen na základě svého přesvědčení. „Naši kontroloři opět na místo přijedou a podle protokolu zkontrolují, zda odstranili všechny nedostatky," popsal Pavel Kopřiva postup.

Více v sobotním tištěném vydání Prachatického deníku.