Otázkou, jak budovu využít, řešili i místní radní. Budova je totiž využívána jen velmi omezeně a tak již řadu let pozvolna chátrá.
„S ohledem na výši vrat, zejména pak stropů, nelze v budově ani parkovat obecní techniku. Podstatně praktičtější je navíc parkování u obecního úřadu,“ vysvětluje starosta.
Záměr přestavět budovu na byty je podle starosty také komplikovaný, a to z důvodu získání potřebné dotace, bez níž by takový záměr obec ani nemohla zrealizovat. „V případě, že je určitý dotační titul na bydlení vypsán, je určen pro poměrně úzkou a specifickou skupinu budoucích nájemníků. Je tak na zváženou, zda je pro obec výstavba takových bytů, do kterých samozřejmě vloží i své finance, žádoucí,“ poznamenal Miroslav Roučka.
Podle jeho slov navíc také místo s minimálním pozemkem není pro účely bydlení ideální.
„Bylo by nezodpovědné investovat obecní peníze do nemovitosti, která by neměla konkrétní smysluplné využití. Proto mohou i samotní občané dát náměty, jak budovy využít či jak s ní naložit. Bylo by totiž, špatnou vizitkou obce, aby tato nemovitost následovala smutný osud Přečínského zámku,“ doplnil Miroslav Roučka.