Do Prachatic se sjely hlídky mladých zdravortníků, aby v okresním kole soutěže mezi sebou bojovaly o postup do krajského kola soutěže mladých zdravotníků.

Zatímco v uplynulých letech se soutěž konala především v parku Mládí  a v areálu dopravního hřiště  Domu dětí a mládeže, letos se jednotlivá stanoviště obejvila přímo v centru Prachatic. A tak si mohli své znalosti z první pomoci ověřit nejen mladí zdravotníci, ale také často zaskočení kolemjdoucí. Zejména stanoviště v Dolní bráně bylo díky skvělé figurantce opravdovým oříškem. "Bylo to tak opravdové, že už jsem sahala do kabnelky pro mobilní telefon," přiznala jedna z kolemjdoucích, která by se mimochodem jen jako jedna z mála dokázala zachovat skutečně duchapřítomně a přesně podle toho, co si taková situace žádá.

Do Prachatic se mladí zdravotníci sjedou ale tento měsíc ještě jednou, a to 30. května, kdy se zde uskuteční krajské kolo soutěže. "Všichni umíme číst psát, ale kdo si je jistý, že si bude vědět rady v situaci, kdy je potřeba první pomoc poskytnout? Svou účastí školy ukazují, že mají dobrého učitele zdravotníka, který připraví děti pro život i po této stránce," podotkla Marie Jandová z Oblastního spolku Českého Červeného kříže v Prachaticích.