Domov seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích prošel zatěžkávací zkouškou. V pondělí hygienici opakovaně testovali všechny klienty a zaměstnance na covid-19. „Jsme čistí,“ zkonstatovala pouze Hana Vojtová, ředitelka prachatického Domova seniorů, kde dál platí dodržování veškerých preventivních opatření. Finální počet nakažených v prachatickém domově tak zůstal na číslici jedna. Dál se nemoc nerozšířila. Nepotvrdila se ani v žádném dalším podobném zařízení na Prachaticku.

I přesto, že se epidemiologická situace na Prachaticku podle informací Kvetoslavy Kotrbové, ředitelky Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje, vyvíjí velmi dobře, zatím stále platí zákaz návštěv v domovech seniorů v Prachaticích či Netolicích i v Nemocnici Prachatice.

Od dnešního rána v Prachaticích a v okolních obcích také končí platnost nošení roušek ve všech vnitřních prostorách. Jenže jen na pár dní. Jen chvíli poté, co jihočeští krajští hygienici opatření zrušili, ministr zdravotnictví je nařídil po celé republice s platností od 1. září.

Covid-19 v Prachaticích:

  • Ještě v neděli 16. srpna hygienici evidovali na Prachaticku 35 aktivních případů covid-19.
  • K pondělní (17. srpna) 18. hodině jedenáct případů ubylo. Na Prachaticku tak bylo 24 osob pozitivních na covid-19.
  • K úterní (18. srpna) 18. hodině šest případů ubylo. Na Prachaticku zůstalo 18 osob pozitivních na covid-19.
  • V posledních dnech nebyl na Prachaticku potvrzen žádný nový případ covid-19.