Speciální Taxíky Maxíky vozí seniory a lidi s handicapem nejen bezpečně, ale také levně k lékaři, na úřad, ale třeba i za kulturou. Projekt sociální dopravy funguje od roku 2015 a je výsledkem spolupráce Nadace Charty 77 (Konto Bariéry a SenSen) a společnosti ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. provozující síť lékáren Dr.Max. „Taxíky Maxíky pomáhají v každodenním životě lidem, kteří se sami hůře pohybují. Senioři i handicapovaní, kteří je využívají, si pochvalují, že jezdí spolehlivě,“ řekla ředitelka Nadace Charty 77 Jolana Voldánová.

Prachatický taxík Maxík jezdí v Prachaticích od roku 2015.
Taxík Maxík si Prachatičtí oblíbili

Příští rok uplyne právě jedna dekáda od okamžiku, kdy se nápad na sociální autodopravu zrodil. Nadace Charty 77 za peníze, které Dr. Max věnuje z prodeje produktů vlastní značky, kupuje speciální velkoprostorové automobily, které poskytuje vybraným městům či městským částem, respektive provozujícím organizacím. Ty zároveň získávají příspěvek na rozjezd služby v prvním roce. Podmínkou je osmiletá udržitelnost projektu. Průměrný Taxík Maxík najede za rok 16 000 kilometrů a obslouží v daném městě či obci 2 300 klientů. Průměrný věk cestujících je 77 let.

Slavnostní předání klíčků od nových Taxíků Maxíků zástupcům partnerských organizací proběhlo již tradičně v Armádním muzeu na Žižkově.