Už v pátek bude v provozu nový registrační systém pro ty, kteří chtějí sjíždět Vltavu v úseku ze Soumarského Mostu k mostu u Pěkné.

Vodáci, kteří chtějí splouvat od června do října Vltavu v tomto úseku a hladina vody nedosáhne nad 61 centimetrů, se budou muset zaregistrovat a následně uhradit poplatek.

Počet vodáků, kteří se v daný den na Vltavu budou moci vydat, je ovšem omezen, a to rovnou stovkou.

„Dle nového návštěvního řádu se musí pro splouvání Vltavy při výšce hladiny od padesáti do jednašedesáti centimetrů ve zmíněném úseku každý dopředu zaregistrovat a uhradit platbu. Registrace lodě se provádí pouze na jméno, které je ověřeno na základě dokladu totožnosti při vyzvednutí registrační známky. Ta bude nalepena na viditelné místo na předku lodi,“ upřesnila tisková referentka Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava Jana Zvettlerová.

Nová registrační místa budou u Soumarského mostu, kde bude označeno tabulí Registrační a informační místo.

Na něm se budou moci návštěvníci zaregistrovat vždy od 8 do 16 hodin každý den splouvání, v květnu o víkendech, od června do konce října pak denně.

„Dalším místem k registraci bude Informační středisko Šumava ve Stožci, a to od 9 do 16 hodin mimo pondělků v květnu, září a říjnu,“ přiblížila další místa Jana Zvettlerová.

Dospělý za registraci zaplatí stokorunu, děti od 7 do 15 let padesát korun.