Dopisy s přáním Ježíškovi dávno skřítci odnesli, bílý sníh přikryl krajinu nadýchanou peřinou a ve školce panuje sváteční nálada. Ježíšek se totiž k nám, do Paraplíčka, letos ohlásil s několikadenním předstihem. Děti z celé školky se sešly u rozsvíceného stromečku a netrpělivě čekaly na překvapení. To si pro ně připravili starší kamarádi z druhé třídy ZŠ Zlatá stezka a paní učitelky Strejčková a Urbánková.

Příběh o Marii, Josefovi a malém Ježíškovi doprovázený vlastnoručně malovanými kulisami vyprávěli školáci překrásně. Koledy, které byly do vyprávění zakomponované, jsme si zazpívali všichni a po závěrečné písničce Veselé Vánoce nebral potlesk konce. Školáci se školáčky se ještě vzájemně obdarovali, popřáli si krásné vánoční svátky a stihli naplánovat další setkání na příští rok.

Děti ze školy odešly, ty ze školky si uložily své dárky do šatny a než se usadily ke stolečkům, ozval se od vánočního stromku zvoneček. Ježíšek přinesl krásné dárky pro všechny děti z celé školky. Holčičky obdivovaly kočárky a stavebnici s kočičkou, kluky nejvíc zaujal bagr a také autodráha a všichni dohromady se nemohli dočkat, až se dárky rozdělí do všech tříd a zítra si s nimi pohrají.

Čas, zbývající do Štědrého dne, se nám zase o něco zkrátil a dnešní dopoledne dětem to nekonečné čekání na Ježíška zpříjemnilo. Mějte krásné Vánoce!

Miroslava Studená