Město nechalo udělat v muzeu nový přístřešek pro venkovní exponáty a letos je v plánu investovat do opravy sociálního zařízení. Toho se ale návštěvníci dočkají až v sezoně příští. A co se týče té aktuální?
„Muzeum už zažilo ještě před vlastním otevřením sezony malou generálku v podobě večeru s menhiry. Od prvního května už je muzeum otevřeno pro návštěvníky a ti zde mohou navštívit nejen stálé expozice, ale také jsou pro ně připraveny dvě nové výstavní expozice. V přízemí to jsou podmalby na skle a patro muzea se z velké části stane na čas domovem pro výstavu kočárků. Určitě si každý přijde na své, podle mého je to určitě krásná výstava,“ zve k návštěvě muzea starostka Martina Pospíšilová.
I když se může zdát, že nové výstavy jsou zaměřeny spíše na ženy a děti, návštěvou se podle starostky mohou nechat inspirovat i pánové. „Myslím si, že kočárky zaujmou nejen ženy, protože mezi vystavenými exponáty jsou kočárky, jejichž tvůrci se nechali inspirovat světem automobilů. A pokud se týká podmalby na skle, ta může být pro muže vodítkem například pro nákup hezkého dárku pro ženy,“ s úsměvem láká Martina Pospíšilová i mužské návštěvníky.
Ty mohou v muzeu zaujmout i další exponáty, jako je například hodinový stroj z kostela sv. Kateřiny, stálá expozice Zlaté stezky, nebo vážnější věnovaná Pochodu smrti. Muzeum bude otevřeno po celou sezonu vyjma pondělí.
Pro své návštěvníky muzeum bonus v podobě vstupu zdarma vyjma prohlídek v rámci Dnů evropského dědictví sice nechystá, ale jednu mimořádnou nabídku jim připraví při letošních Slavnostech dřeva. „V těchto dnech by zde měl působit fotoateliér, který by měl mít k dispozici jak DVD tak fotografie s ukázkami tvorby fotografa Seidla a každý, kdo bude chtít, se bude moci nechat zvěčnit v podobném duchu,“ přislíbila starostka Martina Pospíšilová.