Protikandidátem na starostu byl Pavel Filo za ČSSD. Ten ale získal podporu jen od svých straníků, tři hlasy k tomu, aby usedl do křesla starosty, nestačily. O hlas více, tedy čtyři, získala Jaroslava Krnáková.

Místostarostou zůstává, stejně, jako v předchozím období, Antonín Chrapan. Také ten měl protikandidáta z ČSSD, a to Václava Kováře. Při volbě se opakovala v podstatě stejná situace. Václav Kovář získal tři hlasy, Antonín Chrapan čtyři. V Lenoře se tak i další čtyři roky nic měnit nebude.

„Jsem samozřejmě ráda, že mohu pokračovat v práci, v níž jsem začala,“ řekla Jaroslava Krnáková.

Ta v minulosti, než usedla do křesla starostky, pracovala ve školství. „Je otázka, zda bych se do školství vracela v případě, že bych post starostky neobhájila. Osm let jsem ze školství pryč a to je dlouhá doba. Je možné, že bych se v tom případě vydala i cestou soukromého podnikání, ale upřímně řečeno, nevím. Čekala jsem na to, jak dopadne ustanovující zasedání zastupitelů a až na základě toho bych se myšlenkou budoucnosti zabývala,“ prozradila Jaroslava Krnáková.

V tuto chvíli vedení obce pracuje na přípravě zateplení budovy školy a výměně oken v ní. „Zároveň připravujeme projekt, jehož cílem je kompletní rekonstrukce základní školy a sloučení mateřské školy do jedné budovy. Ve chvíli, kdy bude projekt hotový, můžeme hledat zdroje financování,“ uvedla.