close Dětská skupina Kaštánek má každý den program dost plný. info Zdroj: Hana Bártová zoom_in Dětská skupina Kaštánek má každý den program dost plný. „Jde například o upravenou otevírací dobu tak, aby lépe vyhovovala potřebám rodičů,“ říká Hana Bártová z prachatického Portusu, který lažišťský Kaštánek provozuje.

Dětská skupina Kaštánek se nachází v malé obci Lažiště. Děti tam jezdí i z okolních osad. „Jsme tady jedna velká rodina. Máme celkem dvanáct dětiček. Naší zálibou je chodit na louky, do lesa ale také na zahradu,“ uvedla vedoucí dětské skupiny Kaštánek Hana Kolářová.

Každý den dětem v Kaštánku uteče jako voda. Po ranním přivítání si pohrají a přesouvají se na cvičení a tancování. „Umíme spoustu básniček, které se dětem líbí. Když se pořádně protáhneme, jdeme se posilnit svačinkou. Následuje tvoření, výtvory dětem vždy vystavujeme na nástěnku a děti rádi ukazují odpoledne rodičům, jak byly šikovný. Konečně se dostáváme ven, vždy záleží na počasí, v létě trávíme čas venku skoro celé dopoledne a v zimě zase využíváme procházky. Dětem venku vyhládne, a proto naše další kroky směřují k obědu a po obědě ke spánku. Po spaní už si dáme jen malou svačinku a společně u hraček čekáme na rodiče,“ popsala.

Péče o dítě v dětské skupině je zaměřena na výchovu, rozvoj schopností, kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte. V roce 2022 byl vybudován velký nový přístřešek pro venkovní výuku.