Že sklad hoří, se hasiči dozvěděli na tísňové lince v 15:51. Operační důstojníci tam obratem vyslali osádky pěti cisteren profesionálních hasičů ze stanice Prachatice a také dobrovolných hasičů obcí Hrabice a Zdíkov. „Po průzkumu na místě požáru velitel zásahu podal zprávu, že se jedná o sklad o půdorysu přibližně 50x10 metrů, který je plný uskladněného sena a jsou v něm zemědělské stroje. Hala byla v době příjezdu hasičů plně zasažena požárem,“ přiblížila mluvčí HZS JčK Vendula Matějů. „Uvnitř budovy nikdo nebyl, nejsou hlášené žádné zraněné osoby.“

Karaba, Ferenc i Lorenc. Podívejte, se jak na jihu Čech i v jiných lokalitách tvůrci natáčeli pohádku Tajemství staré bambitky 2.
Tajemství staré bambitky 2: Sídlem královny Julie je zámek Jindřichův Hradec

„Velitel zásahu si okamžitě vyžádal další posilové jednotky, a to především cisterny pro dodávku dostatečného množství vody na požářiště. Byli svoláni dobrovolní hasiči obcí Horní Vltavice, Svatá Maří, Čkyně a Stachy s dalšími sedmi cisternami a profesionální hasiči z prachatické stanice, kteří do Klášterce vyjeli s cisternou a automobilovým žebříkem,“ dodala mluvčí s tím, že vzhledem k rozsahu události a množství vyslané techniky byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Sklad nicméně stojí zcela samostatně a požár podle informací od velitele zásahu nijak neohrožuje žádné další vedle stojící objekty nebo porosty. Požár už hasiči lokalizovali, tzn. že ho dostali pod kontrolu a dále se nešíří. „Zásah však bude trvat zcela určitě po celou noc," upozornila Vendula Matějů.

Chřipková epidemie už plní čekárny lékařů.
Jihočeský kraj překročil epidemický práh. Nemocných přibylo o pětinu

Hasiči budou v noci halu dohašovat. „Pro týlové zabezpečení zásahu a pro zajištění zázemí pro zasahující hasiče byl na požářiště jako další posilová jednotka vyslán technický kontejner z prachatické stanice," uzavřela mluvčí s tím, že vyšetřovatel HZS ve spolupráci s Policií ČR a majitelem haly stanovil výši vzniklé škody předběžně na 25 000 000 korun, do kterých je započítána nejen hala, ale i shořené zemědělské stroje. Příčina vzniku požáru je v šetření.