Jen na pár dní se pro řidiče otevřela prachatická Jánská ulice. Od pondělí ale bude opět uzavřená, a to pro veškerou dopravu. Prachatický deník o tom informovala Ivana Jeřábková, vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy Městského úřadu v Prachaticích.


Uvedla, že důvodem uzavírky je pokládka nového asfaltového povrchu po celé délce komunikace. „Jde o úsek od kruhového objezdu na křižovatce Jánská, Slámova, Krumlovská a Zahradní až ke křižovatce Jánské ulice s ulicí Zlatá stezka," upřesnila Ivana Jeřábková.


Už v neděli by mělo dojít k frézování stávajícího povrchu. K posunutí termínu může dojít pouze v případě nepříznivých klimatických podmínek. „Následně bude dodavatelská firma vždy v jednom jízdním pruhu provádět úpravu kanalizačních poklopů. Jeden z jízdních pruhů bude vždy jednosměrně průjezdný směrem do centra města," doplnila Ivana Jeřábková.


Uzavírka je podle slov referenta odboru dopravy Radka Hečka plánována až do pondělí 16. června. „Uzavírky a objížďky budou označeny dopravními značkami a dopravními zařízeními, žádáme všechny řidiče o jejich respektování," upozornil Radek Hečko především prachatické řidiče.


Celkovou uzavírku avizoval už před časem starosta Martin Malý. Plán radnice tak vyšel podle jejích představ. „Chtěli jsme mít komunikaci kompletně hotovou do Slavností Zlaté stezky. Vypadá to, že to stihneme," řekl. S rekonstrukcí začalo město Prachatice už v loňském roce. To nechalo zrekonstruovat vodovodní přípojky po pravé straně, kde jsou soukromé objekty, a zároveň nově vydláždilo chodník. Před týdnem pak dokončila stavební firma přípojky a opravu chodníku v levé části. K tomu ale nebylo nutné uzavírat komunikaci celou, ale jen v jednom pruhu. Asfaltování uzavře vozovku kompletně.