Koho by školáci obsadili do hlavních rolí? Nejen na to odpovídali Michaela Vincencová (11 let), Ludmila Turková (11 let), Michal Koutný (11 let) a Josef Trůbl (10 let).

Co to vlastně soutěžní divadelní přehlídka je?

Michaela – Je to soutěž o nejlepší divadelní hru, které se zúčastňují herci z našeho okresu.
Ludmila – Přesně, všichni divadelníci podle mě vystoupí se stejnou hrou. A ten, kdo ji nejlépe předvede, zvítězí.
Michal – To já bych zase řekl, že má spíš každé divadlo jinou hru. A ta, která se líbí nejvíce, vyhraje. Divadelníci by pak mohli získat diplom a možná také pohár.
Josef – Při této přehlídce se soutěží o to, kdo má hezčí divadelní hru. Podle mě by největší úspěch mohla mít komedie.

Už jste vy sami byli na nějaké divadelní hře?

Michal – Já jsem už byl, a to tady v Prachaticích se školou. Jinak víc ale chodím do kina, byl jsem například na Avatarovi, nebo na novém dílu Shreka.
Michaela – Také jsem byla, hodně pak v prachatickém divadle. Nejvíc se mi líbilo představení s čertem a vodníkem. S rodiči ale teď plánujeme návštěvu Vinohradského divadla, strejda tam totiž pracuje. Ještě ale nevím, na jakou hru půjdeme.
Ludmila – Pravidelně se chodím koukat na divadlo, které se koná, když přijede Paní zima do Prachatic, a to s bratrem. Jinak jsem už byla i se školou a moc se mi líbila pohádka O Kubovi ze Smolné Lhoty.
Josef – To mně se zase líbila pohádka O pejskovi a kočičce.

Kdybyste měli napsat divadelní hru, o čem by byla?

Michal – Asi by to byla nějaká parodie na známý film. Mám parodie rád proto, že jsou hodně srandovní.
Ludmila – O něčem neznámém. Vymyslela bych vlastní hru třeba o tom, jak by si jeden člověk povídal s hlupákem.
Josef – Já bych vymyslel divadelní hru o přírodě, protože ta se mi hodně líbí. Zaměřil bych se na rybáře, který chytá ryby.
Michaela – Kdybych měla vymyslet nějakou divadelní hru, byla by to určitě komedie. Odehrávala by se v nemocnici. A to proto, že jsem tam sama nějakou dobu byla. Pravidelně ale také sleduji Ordinaci v růžové zahradě, takže i odtud bych inspiraci čerpala. Komedie by pak byla o jednom pacientovi, kterému by znehybnili doktoři nohy. A při jeho vědomí by na nich prováděli různé zákroky, které by se moc nedařily. O nich by si navíc před pacientem povídali.

Kdo by byl vaším hlavním hrdinou?

Michaela – Holka, o něco starší, než jsem já a byla by doktorka.
Ludmila – Já bych do hlavní role obsadila spíš kluka. Mladší, který by byl chytrý, by se ptal toho staršího hloupějšího.
Michal – Paroubek, protože je takový divný.
Josef – Mým hlavním hrdinou by byl samozřejmě rybář. Ten by měl dlouhé vousy a klobou ze slámy. Na sobě pak potrhané šaty a jednu botu.