Chuťové buňky obyvatel čekanického domova včetně zaměstnanců nastartovali klasických českým menu. „Připravili jsme vývar s masovým kapáním, nudlemi a zeleninou a kachnu se zelím s mou tajnou přísadou,“ upřesnil Martin Svatek s tím, že jsou od rána na nohou. Oběd totiž chystali s personálem vyvařovny již od ranních hodin.

SAMÁ CHVÁLA

Servírovat začali kolem 11. hodiny, celkem připravili na 300 porcí a strávníci na ně ani pokrm nešetřili pochvalami. Dokonce se nechali slyšet, že by si podobnou kuchyni a servis přáli denně. „Je to úplně něco jiného než běžně. Opravdu jsem si pochutnala a chlapci byli moc příjemní,“ zhodnotila pětašedesátiletá Jana Jarošová kulinářský zážitek.

Zdroj: Lenka Pospíšilová

I personál byl nadmíru spokojen. „Zelí bylo luxusní a korunu tomu dodala výborná a sympatická obsluha,“ podotkla pečovatelka Jana Samcová. „Moc mi to chutnalo. Musím je pochválit, opravdu nás tím všechny potěšili,“ okomentovala jejich umění ještě pětaosmdesátiletá Helena Kramolišová.

ZÁŽITEK PRO VŠECHNY

S nápadem pozvat známé tváře přišla vedoucí pečovatelské služby Renata Kainráthová. „Viděla jsem na sociální síti příspěvek, že Martin Svatek vařil pro zaměstnance a pacienty v Nemocnici Tábor. Tak mě napadlo, že by mohl připravit oběd i klientům naší pečovatelské služby,“ osvětlila. Zážitek je to jak pro seniory, tak i pro všechen personál. „Moc nás potěšilo, že se přidal i pan Brzobohatý s manželkou, budeme na tento den dlouho vzpomínat,“ míní Renata Kainráthová.

Držitel zlaté medaile z mistrovství světa kuchařů v roce 2018 rád souhlasil a návrh přijal. S Ondřejem Gregorem Brzbohatým jsou letití kamarádi. „Byli jsme spolu s Českým národním týmem kuchařů a cukrářů na olympiádě v Singapuru, jezdíme společně po světě. Spojuje nás záliba ve vaření a rádi děláme lidem, kterým chutná, radost. Hospody i divadla jsou zavřené, tak to byla prima příležitost,“ zmínil Martin Svatek.

KULINÁŘSKÁ SLAVNOST

Z návštěvy v DPS udělali kulinářskou slavnost. „Máme kachnu rádi a chtěli jsme místním seniorům udělat takový pěkný sváteční den,“ upřesnil Ondřej Gregor Brzobohatý. Vsadili tak na osvědčenou klasiku. „Udělali jsme chuťově oblíbené a natrénované kousky. Navíc jsme si vyzkoušeli nandavání do jídlonosičů a práci v terénu,“ podotkl, že se pustili i do rozvozu.

Závěrem všichni zúčastnění dostali na památku podepsanou plaketu a Martin Svatek prozradil, že červené zelí dochutil švestkovými povidly.