Útok se odehrál po mítinku Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) ve Vimperku loni v listopadu. Podání obžaloby Deníku potvrdila prachatická státní zástupkyně Miroslava Prokešová.


„Žaloba byla na okresní soud podána začátkem února. Kdy ale bude soudní jednání nařízeno, nedokážu v tuto chvíli odhadnout,“ ujistila Prokešová s tím, že údajné pachatele listopadové výtržnosti ve vimperské restauraci policie krátce na to vypátrala.
Na zpěvačku Tonyu Graves měl mladší z mužů zaútočit po mítinku DSSS v jedné z vimperských restaurací. Nelíbily se mu afroamerický původ a především barva její pleti, a tak ženu urážel, tahal ji za vlasy a plivl na ni.


Pár dní po incidentu policie obvinila dva muže ve věku 25 a 34 let ze Strakonicka. Oba byli již v minulosti trestáni za majetkovou, násilnou, ale také rasově motivovanou trestnou činnost. Jeden z obviněných si navíc v současné době odpykává podmíněný trest.
Státní zástupkyně Miroslava Prokešová viní oba muže z výtržnictví, mladšího z nich pak také z násilí proti skupině obyvatel a hanobení národa a rasy. Podle našich informací by soudce mohl pětadvacetiletého útočníka poslat až na tři roky do vězení.

 

Napadení ženy: Útok na zpěvačku Monkey Business Tonyu Graves se odehrál ve vimperské restauraci U Stadionu v sobotu 26. listopadu 2011. Restauraci zpěvačka navštívila před koncertem ve Vimperku.
V ten den měli ale přívrženci Dělnické strany sociální spravedlnosti mítink ve Vimperku, kde poukazovali na problém s nepřizpůsobivých obyvateli města.