Vedení města vyzývá, aby lidé upřednostňovali písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním jednáním. Zároveň stále trvá mimořádné opatření a s tím související nařízení používat ochranné prostředky dýchacích cest a dodržování dvoumetrového rozestupu mezi klientem a úředníkem. Vstup do hlavní budovy radnice je pouze z Velkého náměstí.

Policie. Ilustrační foto.
Do automatu na kávu se vandal pustil pěstmi

Městský úřad Vimperk od pondělí 18. května rozšiřuje přístupnost pro veřejnost nejen ve standardním rozsahu úředních hodin, ale i mimo ně. Nadále platí dodržování zvýšených hygienických požadavků s upřednostněním písemné, elektronické nebo telefonické komunikace před přímým osobním kontaktem. Úřední dny a hodiny jsou: v pondělí a ve středu od 7:30 do 11:30 a od 12:30 do 17:00 hodin (všechny odbory) a v pátek od 7:30 do 11:30 hodin (pouze: odbor vnitřních věcí – agenda matriky, evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů – budova Steinbrenerova čp. 6, odbor obecní živnostenský úřad – budova TKB, odbor dopravy a silničního hospodářství – agenda registru vozidel a registru řidičů – budova TKB).

Jiří Kučera (na snímku), Věrka Tischlerová a Zdeněk Krejsa. Trojka, která v KreBulu skoro tři týdny šila roušky, aby prachatičtí senioři mohli bezpečně na veřejnost.
Prachatičtí pomáhali šít roušky s celým Českem

Úřad je pro veřejnost otevřen také mimo úřední dny a hodiny v rozsahu základní pracovní doby.