„My se můžeme maximálně snažit práci zprostředkovat, a to různou formou, nemůžeme nikomu nařídit, aby našeho uchazeče zaměstnal nebo uchazeči říci, že tady pro něho máme místo a může nastoupit," odpověděl na otázku, jakým způsobem pomáhá úřad práce najít zaměstnání, jeho prachatický ředitel Václav Pauch.

Schůzky jsou podle jeho slov individuální, průměrně jednou měsíčně. Zpočátku, kdy uchazeč do evidence nastoupí, je iniciativa úřadu práce menší. Nechává jej, aby si sám aktivně sháněl zaměstnání. Pokud uchazeč zůstává v evidenci dále, role úřadu práce se zvětšuje.

„Máme mnoho nástrojů, hlavní je ale naše informační, podpůrná a metodická činnost. Informační mimo jiné spočívá i v tom, že každý 
z uchazečů si může sám najít v nabídce volných míst aktuální poptávku zaměstnavatelů. A to jak na vývěsní tabuli, tak i prostřednictvím infoboxu," vysvětlil ředitel. Úřad pomáhá uchazečům připravit se na pohovory, zprostředkovává rekvalifikace. Důležité je ale si uvědomit, že vždy to musí být v zájmu nejen uchazeče, ale i zaměstnavatelů," uzavřel ředitel Pauch.