Po otevření zařízení 11. listopadu po výměně oken a zateplení pláště se včera otevřel i venkovní bazén pro saunu.


Přestože před zhruba třemi roky neprošel rozsáhlý projekt rekonstrukce a modernizace celého plaveckého bazénu, podařilo se městu sehnat dotace alespoň na snížení energetických nákladů. „Z celkové investice kolem 3,6 milionu korun jsme dostali dotaci šedesát procent. Rekonstrukce začala v srpnu a skončila začátkem listopadu. O něco se to opozdilo, protože bylo třeba vyřešit statické ukotvení prosklené jihozápadní stěny bazénu, ale výsledek za to zdržení určitě stojí," hodnotí místostarosta Robert Pročka.


Rekonstrukce ukázala také na špatný stav střechy. „Ta v projektu nebyla, ani jsme nečekali, že bude v tak špatném stavu. Ale v návrhu rozpočtu na příští rok je zatím počítáno s penězi na její opravu," uvedl dále místostarosta. Současně počítá s tím, že by město plaveckému bazénu snížilo dotaci na provoz. „Troufnu si odhadnout, že snížení provozních nákladů zateplením a výměnou oken by mělo být razantní. To ale neznamená, že by město na provoz bazénu v budoucnu nepřispívalo vůbec," ujistil Robert Pročka.


Právě snížení energetické náročnosti bylo hlavním důvodem, proč se město do rekonstrukce pustilo. „Každá budova, která je zateplená, je jen ke spokojenosti minimálně úsporou tepla. I když vždycky dodávám, že město má svou vlastní společnost, která teplo vyrábí, dodává a potřebuje prodávat. Takže z pohledu města je to takový kolotoč, na jednu stranu potřebujeme teplo prodat, na druhou hledáme cesty, jak na něm ušetřit," uvedla starostka Martina Pospíšilová. Ale pokud jde o bazén, podle jejích dalších slov takovou investici už nutně potřeboval a získal s ní i velice hezkou novou tvář. „Největší prosklená stěna změnila pohled na bazén nejen zvenčí, ale velmi příjemně i interiér bazénu. To, co se podařilo doposud v plaveckém bazénu udělat, je dobře, ale byla bych moc ráda, kdyby byly peníze i na opravu vlastních bazénových van a další vnitřní úpravy. V příštím roce sice chceme dělat nové šatny, přesto by si samotný bazén i obklady výměnu zasloužily minimálně stejně, jako budova," doplnila starostka.


A jak změnu hodnotí ředitelka sportovního zařízení Eva Dočekalová? „Je to samozřejmě znát, je tu o poznání tepleji. Přece jen stará okna už netěsnila, nikde nám teplo neutíká. Navíc nová prosklená stěna vypadá mnohem lépe a vnitřní červený nátěr celý bazén hodně oživil," hodnotí Eva Dočekalová. Návštěvníky bazénu k tomu vítá i zbrusu nová výmalba.


A spokojeni mohou být od včerejšího dne i milovníci a vyznavači saunování. „Chybělo nám ještě zprovoznit venkovní saunový bazén, ale i to už je a saunaři si mohou užít saunu naplno. I když na pořádný zážitek ještě chybí trochu víc sněhu," doplnila