Pondělí

Miliony korun hodlají v letošním roce vložit města do svého bytového fondu. Část z prostředků by mohla jít i do výměny výtahů, a to jak v Prachaticích, tak ve Vimperku. Kromě toho se část nájemníků ve Vimperku dočká nových oken a balkonů a někteří nájemníci v Prachaticích kompletně opravených koupelen.

Deník: Přirovnání, že jsou paneláky městské a pak ty hezké, už patří skoro do historie, alespoň co se vnějšího vzhledu týče.

Úterý

Od začátku týdne je pro řidiče komplikovanější dostat se z části Jihočeského kraje do Písku či Prahy. Důvodem je uzavření části obchvatu u Vodňan. Řidiči z Prachaticka mají přesto stále na výběr z několika tras, kromě oficiální přes Strakonice mohou osobní vozidla dál pokračovat na Vodňany s tím rozdílem, že na obchvat mohou najet až po průjezdu kolem Rybářské školy a obcí Radčice.

Deník: I ta sebemenší uzavírka dělá problémy. A vždy se ukáže, nakolik řidiči věnují pozornost dopravnímu značení a nakolik jezdí, lidově řečeno, popaměti a podle navigace.

Středa

Zima opět prověřila řidiče na Prachaticku. Sníh, který nad ránem vytvořil místy až několik centimetrů vysokou vrstvu, proměnil některé úseky v nechtěné jarní klouzačky. Největší problémy měli opět řidiči kamionů, které vytvářely dlouhé kolony a problémy pak měla i technika silničářů.

Deník: Málo platné, březen, za kamna vlezem. Jen kdyby člověk nemusel také za volant.

Čtvrtek

Dva domy, které jsou momentálně bez nájemníků a jsou ve špatném technickém stavu, chce nechat město zdemolovat. Pro toto zásadní rozhodnutí pro zlepšení vzhledu příjezdů do Vimperku od Strážného a od Strakonic zvedlo v pondělí ruku patnáct ze šestnácti zastupitelů přítomných na jednání.

Deník: Okraje měst většinou nepatří k těm nejlepším vizitkám. Většinou je to dáno tím, že tu žije méně lidí a tudíž i méně voličů. Jejich většina sice ví, že by bylo třeba něco s ostudnými stavbami udělat, ale na sídlištích je lidí přece jen mnohem víc.

Pátek

Zatímco na Prachaticku lidé v menších obcích podél uzavřeného obchvatu na Vodňany větší nárůst dopravy nezaznamenali, podstatně horší zkušenosti jen za pár dnů mají v Bavorově nebo Drahonicích, kudy si cestu krátí i řidiči kamionů. Ti tady ale nemají co pohledávat.

Deník: Potkat se v těchto dnech a následujících měsících s kamiony na úzkých okreskách, asi nebude problém.

Sobota

Prachatickým se po dvaceti letech vrací zpátky majetek, který kdysi pronajali. Od dubna totiž neprodloužili smlouvu s nájemcem Národního domu. Hned po velikonočních svátcích tak převezmou objekty i s nájemníky, kteří se o prostory přihlásili. Na konci roku město převezme i Žižkova kasárna.

Deník: V případě Národního domu to asi bude pořádné břemeno, i když zvenčí vypadá velmi dobře .