Pondělí

Slibované nižší ceny tepla se odběratelé v Prachaticích ani tentokrát nedočkali. Oproti roku 2013 vzrostla cena za gigajoul o dalších více než pět korun na 772,11 koruny za gigajoul včetně DPH.

Deník: Proti nižší ceně stojí podle starosty Martina Malého teplá zima, nižší spotřeba tepla a horší kurz koruny. Ještě v roce 2013 sice tvrdil, že by teplo mohlo být levnější až o stovku, ale kdo mohl čekat, že nebude mrznout?

Úterý

Současnou cenu tepla v Prachaticích obhajuje i jednatel tepelného hospodářství Vladislav Zoch. Klesnout by mohla jen v případě, že se prodá více tepla.

Deník: Větší zima, více prodaného tepla a tím pádem nižší jeho cena. Ještěže máme to počasí, to se bránit nemůže.

Středa

S přípravou rekonstrukce letního kina v Prachaticích může začít vedení města. Zastupitelé plánování oprav čtrnácti hlasy posunuli o kousek dál. Vedení města zatím náklady na opravu jen odhaduje podle zkušeností z radnice Klatov.

Deník: Je opravdu nejvyšší čas s letním kinem pohnout.

Čtvrtek

Jihočeši ve Vimperku budou od příštího jednání v zastupitelstvu usedat v pozměněné sestavě. Zastupitel za Jihočechy Luboš Drenčeni totiž oznámil, že v zastupitelstvu končí. Nahradí jej Iveta Preslová, která skončila jako druhý náhradník na kandidátce. První náhradník Jiří Zídek post v zastupitelstvu odmítl.

Deník: Lidé míní, život mění. A změna k životu patří.

Pátek

Tři nové byty v Domě s pečovatelskou službou na Skalce chtějí vybudovat Prachatičtí. Byty by měly vzniknout v prostoru bývalé prodejny. Stane se tak ale jen v případě, že město získá na rekonstrukci dotaci. Přednost tak bude mít výměna oken a zateplení, na to už Prachatičtí dotaci mají.

Deník: Zájem o byty v domě s pečovatelskou službou přetrvává, mít jich několik navíc tedy nebude na škodu.

Sobota

Euroklíče i pro maminky s dětmi do tří let věku. Novinka, o které jen málokdo ví. Zájemci si tak mohou pro univerzální klíč, který otevírá zámky především veřejných toalet, dojít do mateřských center. Získají ho zdarma, když vypíší čestné prohlášení.

Deník: Jednoznačně dobrá zpráva. Za ten jeden podpis klíč rozhodně stojí.