Pondělí

Zastupitel Robert Zeman navrhoval prachatickým radním, kde by se dala vytvořit nová parkovací místa. Jeho návrh radní neodsouhlasili.

Deník: No, on se vlastně vlk nažral a koza zůstala celá. Radní návrh neschválili, ale zadali novým návrhem zmapování města, kde by bylo možné parkování vybudovat.

Úterý

Na nefunkční mřížku nad odvodňovací stokou v Solní ulici v Prachaticích upozornil vedení radnice zastupitel Robert Zeman. Už tehdy zjistil, že nefunkční část je zasypaná záměrně a že se rekonstrukce chystá. Radnice se do ní pustí za pár dní. To podle zastupitele ale mělo vedení města říct předem.

Deník: Bylo na čase. Jsou totiž ve městě i tací, kteří si o rozbitou stoku zničili auto. Možná právě to opravy urychlilo.

Středa

Netoličtí zastupitelé mají konečně jasno. Kulturní dům neprodají a zájemci, kterému už ho jednou přiklepli, pošlou omluvný dopis. Vedení města teď bude hledat varianty, jak dál objekt využít. Možné partnery prý má, ale zatím je neřekne. A navíc, pokud nebude diskuze kvalifikovaná, mluvit se o kulturním domě nebude vůbec.

Deník: Asi jako všichni jsme i my zvědaví, co nakonec z kulturního domu bude. Snad Netolickým nespadne na hlavu.

Čtvrtek

Dostat děti na školní lyžařský výcvik prý není nic jednoduchého. Existují prý dva důvody, děti nemají chuť sportovat a rodičům zase nezbývají finance, aby takový lyžák vůbec zaplatili. ZŠ ve Vodňanské ulici v Prachaticích dokonce nabízí splátkový kalendář.

Deník: Evidentně má taková pomoc smysl. Na Vodňance nemají problém kurzy naplnit.

Pátek

Polopřevody končí. Majitelé aut, kteří změnu neohlásili, o svá auta mohou přijít. V létě totiž zcela zmizí z evidence.

Deník: Sice to je nemilé, ale na některé majitele jiný bič už asi nefunguje.

Sobota

Neshody mezi starostou Stožce a jeho zástupcem vyvrcholily začátkem února tím, že starosta složil funkci. Od čtvrtka má Stožec v čele ženu.

Deník: Pokud se nedokáží lidé domluvit, jakákoli dohoda je marná. Novou starostku nečeká nic lehkého.