Unikla vám v uplynulých dnech zajímavost z Prachaticka? Nabízíme krátké shrnutí s redakční glosou.

REDAKTOŘI DENÍKU

Pondě

Na dezolátní stav schodiště poukazují už nějaký čas obyvatelé panelového sídliště v Mírové ulici ve Vimperku. Stavební bytové družstvo tvrdí, že schody nejsou v jejich majetku. Starosta Bohumil Petrášek zase říká, že žádnou smlouvu o převodu na město nikdy neviděl.

Deník: Než se obě instituce dohodnou, tak se zřejmě schody rozpadnou úplně. Lidem zřejmě nezbývá nic jiného, než aby se naučili létat. Jinak se domů nedostanou.

Úterý

Chlapi z Borových Lad prý během posledních týdnů vykoupili tenisové rakety ve sportovního obchodech v okolí. Obec totiž postavila nové hřiště a během léta tam mohou nejen pánové krotit své sportovní ambice. Slovo ale dostanou také ženy a děti.

Deník: Pánové, nešpekulujte, kdo má lepší výplet, pusťte se do hry a pak se teprve uvidí. Dávejte pozor, aby vás na kurtu nezradila fyzička. Občas ale dejte prostor i drahým polovičkám, aby se nepotily u plotny.

Středa

Bouřka na Prachaticku zase lámaly stromy. Většinou se to obešlo beze škod. Největší smůlu měl zemědělec poblíž Šumavských Hoštic. Vedle jeho statku se polámaly větve z pětiset leté památné Machovy lípy. Zničily střechu stodoly. Na polovinu noci se rodina ocitla bez elektrického proudu.

Deník: Zase jsme se přesvědčili, že větru ani dešti člověk poručit neumí.Věříme, že statkář si svůj podíl smůly už vybral a vše stihne opravit než přijde pravá šumavská zima.

Čtvrtek

Čerstvě narozená štěňata odložil zřejmě jejich majitel za plot prachatických městských kotců. Milada Havelková, která se o psy stará, teď hledá zájemce, kteří by se opuštěných pejsků ujali. Původnímu majiteli zřejmě nehrozí žádný trest. Měl snahu, aby se štěňata dostala do dobrých rukou, když je odnesl do útulku.

Deník: Proč by majitel hledal dobrou duši, která se štěňátek ujme, když to může udělat někdo jiný. Zvláštní přístup, ale snaha dát je do útulku se zřejmě cení. Škoda, že se na vychytralce nikdy nepřijde.

Pátek

Hráz Husinecké přehrady prošla poslední kontrolou. Je hotovo a od pátečního rána je silnice směrem na Husinec zase průjezdná. Navíc je o půl metru širší, a tak se na hrázi v pohodě vyhnout dvě osobní auta a pěší turisté mohou využít nový chodník.

Deník: Nutno podotknout, že hráz Husinecké přehrady prokoukla. Doufáme, že kamerový systém odradí případné vandaly.

Sobota

Před budovou Okresního soudu v Prachaticích v týdnu protestovala malířka Jindřiška Nazarská, chtěla být před soudem až do vyřešení jejího soudního procesu. Ale byla tu jen chvíli, při podání vysvětlení na prachatické policii strážci zákona usoudili, že je nemocná a nechali ji hospitalizovat v psychiatrické léčebně v Dobřanech. Jak dlouho tam pobude, není zatím jisté.

Deník: Bez komentáře…